Informacje prasowe

Sekcja zawiera materiały dla mediów. Kontakt dla mediów:

Joanna Borowska, Omega Communication, tel. 22 547 0883, 664 761 401, jborowska@communication.pl

Alicja Piekarz, Omega Communication, tel. 22 547 0884, 606 233 401, apiekarz@communication.pl

Kompetencje cyfrowe na rynku pracy - badanie eSkills for Jobs Index
17.11.2016
Pracodawcy wysoko oceniają podstawowe kompetencje cyfrowe kandydatów do pracy. Wyzwaniem stają się bardziej zaawansowane umiejętności, w tym kreatywność w wykorzystywaniu narzędzi informatycznych, czy też programowanie. Duże firmy deklarują możliwości treningów wewnętrznych, mniejsze oczekują raczej, że kandydaci do pracy przyjdą już z "gotowymi" kompetencjami cyfrowymi - wynika z badania "eSkills for Jobs Index", przeprowadzonego na zlecenie Krajowej Izby Elektroniki i Telekomunikacji przez Instytut badawczy Kantar Millward Brown.
więcej »
Nowa edycja eSkills for Jobs - satysfakcjonująca praca dzięki kompetencjom cyfrowym
09.11.2015
Europejski rynek pracy poszukuje pracowników z cyfrowymi kompetencjami. Według szacunków Komisji Europejskiej zapotrzebowanie na profesjonalistów rośnie ? rocznie potrzeba 150 tys. dodatkowych ekspertów IT[1]. Jako szczególnie rozwojowy obszar wskazywany jest Internet Rzeczy, z którym związana jest już przynajmniej ponad połowa programistów aplikacji mobilnych, czy rynek aplikacji, który kreuje 2 miliony miejsc pracy w krajach UE[2]. Ze względu na dynamiczny postęp techniczny Komisja Europejska kontynuuje program eSkills for Jobs, zachęcający młodych ludzi do nabywania i stałego doskonalenia umiejętności cyfrowych.
więcej »
Partnerzy eSkills for Jobs o umiejętnościach cyfrowych
26.10.2015
Partnerzy eSkills for Jobs o umiejętnościach cyfrowych
więcej »
Rusza program e-Skills for Jobs 2014, którego celem jest popularyzacja kompetencji cyfrowych
16.05.2014
W Europie brakuje pracowników z kompetencjami cyfrowymi, trend ten będzie wzmacniał się w kolejnych latach. Dlatego Komisja Europejska prowadzi działania, których celem jest zachęcenie młodych ludzi do rozwijania umiejętności cyfrowych, niezbędnych w wielu profesjach. W Polsce program koordynuje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT).
więcej »
e-Skills for Jobs 2014 - przegląd w skrócie
20.02.2014
Skrót informacji o projekcie
więcej »
e-Skills for Jobs 2014 - ogłoszenie nowego programu
17.02.2014
Komisja Europejska wybrała DIGITALEUROPE oraz European Schoolnet do przeprowadzenia programu e-Skills for Jobs 2014. Celem kampanii jest podniesienie wiedzy o znaczeniu technologii ICT w pracy, zwłaszcza wśród młodych ludzi stających przed wyborem zakresu kształcenia i ścieżki kariery.
więcej »
Partnerzy