3 pytania do... Karoliny Ślusarczyk, Ambasadorki eSkills for Jobs

Poznajcie Karolinę Ślusarczyk, ambasadorkę eSkills for Jobs, która pracuje jako młodszy programista w firmie Motorola Solutions Systems Polska. Pełni również funkcję testera. Jednocześnie studiuje na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W swojej pracy wykorzystuje umiejętności z zakresu programowania, sieci oraz systemów operacyjnych.

Jak Twoja praca służy innym ludziom?

Firma Motorola Solutions dostarcza rozwiązania dla służb bezpieczeństwa publicznego. Tworzymy produkty, które pomagają utrzymać sprawną i niezawodną komunikację
w krytycznych chwilach. Jako członek zespołu odpowiadam za projekt, nad którym pracujemy. Cieszę się, że mając wykształcenie techniczne mogę sprawić, że ludzkie życie zostanie ocalone. Wiem, że moja praca ma realne znaczenie.

Na ile Twoja praca pozwala realizować zainteresowania?

Lubię podejmować nowe wyzwania. Zadania przeze mnie wykonywane są dosyć zróżnicowane, często dotykają różnych technologii, nie do końca z góry narzuconych. Dzięki temu sprawdzam się w wielu obszarach i mogę poznać taki, który będzie dla mnie najbardziej odpowiedni, i w którym będę się najlepiej realizować.

Co można poradzić młodym ludziom, zastanawiającym się nad wyborem przyszłej profesji?

Przede wszystkim nie bać się. Myślenie o IT jako środowisku zamkniętym, dostępnym jedynie wybranym, ponadprzeciętnie uzdolnionym ludziom nie jest prawdziwe. Każdy kiedyś stawiał swoje pierwsze kroki, zaczynając od napisania najprostszego programu i dopiero poprzez praktykę stawał się ekspertem w danej dziedzinie. IT to świat wielkich możliwości, szybkich zmian - to nasza przyszłość. Aby nie zostać w tyle, a biec z duchem czasu, zdecydowanie warto rozwijać się w tym obszarze.

Więcej o Karolinie Ślusarczyk na: http://www.eskills4jobs.pl/Karolina_Slusarczyk,50.html

 

Partnerzy